Okulary stały się stylowym szałem. Wszystko za sprawą ich oprawek. Projektują je wielkie domy mody, reklamują wielkie agencje reklamowe, a noszą lub nosić chcą niemal wszyscy.

Okulary, czyli szkła oraz oprawki

Okulary stanowi aparat korekcyjny na dla oczu, podobnie jak aparat słuchowy dla uszu, czy aparat ortodontyczny dla zębów. Aczkolwiek okulary uchodzą za aparat dość pożądany z tego względu, że oprócz szkieł korekcyjnych lub przeciwsłonecznych, posiadają oprawki. Właściwie dobrane oprawki stają się dla właściciela doskonałym elementem stylizacyjnym – twierdzi się, że najadają powagi, wyrafinowania i szyku. Pomoc w dobraniu właściwych okularów, zarówno ze względu na szkła korekcyjne, jak też na oprawki, zapewniona zostaje w każdym renomowanym salonie optycznym.

Oprawki okularów a kształt twarzy

Kształt oprawek okularów wybiera się pod kątem kształtu twarzy. Przy twarzy okrągłej warto postawić na oprawki kwadratowe lub prostokątne. Twarz owalna wygląda korzystnie w każdym kształcie okularów. Przy twarzy kwadratowej warto postawić na oprawki okrągłe lub owalne. Podobny wybór należy podjąć w przypadku twarzy prostokątnej.  Twarz trójkątna najlepiej wygląda w okrągłych okularach. Występują też okulary bez oprawek, ale z racji mody na okulary i oprawki, lepiej wybrać okulary posiadające oprawki

Oprawki okularów a kolor włosów

Kolor oprawek okularów wybiera się pod kątem koloru włosów. Do włosów ciemnych pasują oprawki w kolorze czarnym, czerwonym, białym, srebrnym i kolorowym, z kolei do włosów rudych oprawki w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym, złotym i granatowym. Włosy blond doskonale komponują się z okularami w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym i złotym, z kolei włosy siwe z okularami w kolorze czarnym, czerwonym, białym i srebrnym.

Written by

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read