Okulary to aparat korekcyjny, który stał elementem garderoby. Otóż oprócz samych szkieł zaczęto w nich zauważać oprawki. I to właśnie za sprawą oprawek okulary stały się tak popularne. Projektują je najlepsze domy mody. Reklamują je najlepsze agencje reklamowe. A noszą je niemal wszyscy chcący wzbogacić swój styl. Oto kilka rad jak optymalnie dopasować oprawki okularów do kształtu twarzy.

Twarz okrągła

Twarz okrągła to twarz równie długa co szeroka, a przy tym zaokrąglona. Potrzeba więc ją wydłużyć i zgeometryzować. Najlepiej sprawdzają się oprawki o kształtach kwadratowych i prostokątnych. Nie powinno się z kolei nosić okrągłych i owalnych.

Twarz owalna

Twarz owalna to twarz dłuższa niż szersza, a przy tym zaokrąglona. To wizualnie najbardziej optymalny kształt twarzy. Pasują więc do niej każde rodzaje oprawek. Można nawet nosić okulary bez oprawek, których szkła opierają się jedynie na cienkich drucikach.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa to równie długa co szeroka, a przy tym zgeometryzowana. Potrzeba więc ją wydłużyć i zaokrąglić. Najlepiej sprawdzają się oprawki okularów o kształtach okrągłych i owalnych. Nie powinno się nosić z kolei okrągłych i owalnych.

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna to twarz dłuższa niż szersza, a przy tym zgeometryzowana. O ile długość, jeśli zachowuje proporcje, to nie problem, o tyle warto ją zaokrąglić. Najlepiej sprawdzają się oprawki okularów o kształtach okrągłych i owalnych. Nie powinno się nosić z kolei kwadratowych i prostokątnych.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna na górze pozostaje węższa, a na dole szersza. Powinno się odpowiednio dopasowywać fryzurę, aby wyrównać proporcje. W kwestii oprawek okularów, najlepsze okazują się okrągłe i owalne.

Twarz odwrócenie trójkątna

Twarz odwrócenia trójkątna na dole pozostaje węższa, a na górze szersza. Panowie powinno sobie pozwolić zatem na brodę, która wyrównałaby proporcje. W kwestii oprawek okularów, najlepsze okazują się okrągłe i owalne.

Udostępnij

Written by

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.Required

Możesz użyć tych atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

You May Also Like to Read